KAS BIJA TABŪNS?
Tabūns  bija iecerēts kā brīvdabas pasākums – nekomerciālās kultūras dienas, kuru īsteno nevalstiskā organizācija Nekomerciālās Kultūras Attīstības Centrs (NEKAC) un kas apvieno gan izklaidējošas, gan informatīvas un izglītojošas norises - mūziķu uzstāšanos, video un foto mākslinieku priekšnesumus, konferenci un diskusijas, izstādes, kā arī  sporta un vizuālās mākslas akcijas.
Pasākuma formai  (dzīvošana telšu pilsētiņā Veckuldīgas pilskalnā, kur māksliniekiem ir tieša saikne ar savu auditoriju) vajadzēja īstenot projekta būtību – brīvā gaisotnē, dialogā parādīt savas idejas un talantus. Lielā mērā tā tas arī bija.
Mūsu mērķis bija izveidot pasākumu, kur cilvēkus ne tikai informētu par nekomerciālās/D.I.Y. mūzikas un mākslas daudzveidību, nozīmi un norisēm Latvijā un citur pasaulē, bet arī iedrošinātu un dotu viņiem iespēju pašiem piedalīties notiekošajā, tādējādi radot kultūrprocesu, kura mērķis nebūtu komercija un kas būtu pieejams ikvienam.

TABŪNA KULTŪRA (Šis bija Tabūna propagandas vēstījums)
Ir nepieciešama alternatīva tai kultūrai ar ko mūs diendienā baro kultūras industrijas lielo uzņēmumu mašinērija; masu medijos pārraidītais kultūras izpratnes veids (tās patēriņš) piedāvā kā bezpersonisku surogātu kārtējo kultūras biznesa sasniegumu, kura vienīgais vēstījums ir – pērc vēl!
Tabūns ir DIY (Do It Youself – Izdari to pats) festivāls, un tas nozīmē ne tikai pašam darīt, bet arī pašam domāt un apzināt sevi sabiedrībā, nevis pieņemt par dabisku to hipermārketa kultūras produkciju, kas savai iesaiņotajai precei līdzi nes pārliecību par šāda patēriņa pareizību.
Tieši tāpēc ar Tabūna palīdzību mēs vēlamies radīt vidi, kurā būtu ļoti maz no komercijas, kur svarīga būtu katra iesaistītā persona.
Tabūns ir festivāls, kurā cilvēki, kas nevēlas kaut kādu pastarpinājumu savā radošā procesā, var izklaidēties, muzicēt, zīmēt, gleznot, un apmainīties viedokļiem.
Ikviens apmeklētājs šeit var kļūt par dalībnieku un pasākuma aktivitāšu īstenotāju.

KĀDS BIJA TABŪNS?
Un tātad – sākot no 2000.gada, piecas vasaras pēc kārtas Veckuldīgas pilskalnu apmeklēja nenosakāms daudzums cilvēku, daudziem no kuriem, tas bija vasaras galvenais notikums. Liela  apmeklētāju daļa vistiešākajā un praktiskākajā veidā paši kļuva par TABŪNA veidotājiem un ļoti ļoti palīdzēja mums, upurējot savu brīvo laiku un iespēju izbaudīt pasākumu kā apmeklētājam. Parasti rezultātā piedāvājumā bija mūzika gan grupu gan dīdžeju sniegumā, kino,video, foto un mākslas izstādes,performances, radošās darbnīcas, lekcijas, diskusijas, nopietni un nenopietni sporta turnīri, peldēšanās upē, pastaigas mežā, pasākumi bērniem un pieaugušajiem , lieliem un maziem ,neatkarīgi no viņu tautības , reliģiskās vai politiskās pārliecības un tā tālāk un tā joprojām. Tas viss kopā pāris dienas vasarā veidoja to neatkārtojamo sajūtu , ko sniedza tika TABŪNS.
Mēs centāmies šo pasākumus veidot pēc vislabākās sirdsapziņas. Arī katrs no jums var pateikt paldies sev par to, ka TABŪNS bija. Bez jums mums tas nebūtu izdevies.Mums ir patiess prieks par to , ka TABŪNS ir kļuvis par sava veida brīvdabas festivālu celmlauzi Latvijā un iedvesmojis cilvēkus ko līdzīgu veidot arī ārpus mūsu zemes robežām.

nekacerria 2006