1994. – 1996. hempcore

Grupa izveidojas 94. gada rudenī, kad Štruhs (ex – VIHERS, DILÖNIS) un Edžs (ex – NDA, DILÖNIS) pieaicina vēl bez prakses esošo basistu Kluso. Pirmo dziesmu tēmas jau tikušas izdomātas vasarā uz akustiskajiem instrumentiem. Ar pašu un draugu spēkiem Kuldīgā tiek izveidota kārtējā mēģinājumu/tusiņu vieta VÖNS 2, kur arī visai īsā laikā tiek sagatavota padsmit dziesmu programma. Mūziku ir ļoti grūti raksturot, tas varētu būt tam laikam Latvijā neordinārs hardcore, savā lokā dēvēts par hempcore. Īpašs akcents tiek likts uz ātru tempu, trīs vokāliem un savdabīgu skanējumu. Līdz gada beigām tiek nospēlēti četri visai veiksmīgi koncerti, viens no tiem Igaunijā, Pärnu. Novembrī VÖNĀ pašu spēkiem tiek ierakstīts/izdots pirmais demoieraksts “Puskach”. 95. gada sākumā tiek rīkoti vairāki pasākumi Kuldīgā, kuros piedalās arī VONOSONOLOPPUS. Tā kā visu vasaru VÖNĀ nav elektrības, nenotiek arī mēģinājumi. Tie atsākas tikai rudenī, kad tiek izveidota jaunā programma, kas turpat tiek ierakstīta un izdota kasetē “Emeridos su burbia”. Ieraksta laikā tur gaisa temperatūra bija mīnus 16’ C.

Kaut kad ap to laiku Francijā tiek izdots pirmais Latvijas underground ieraksts uz vinila – tas ir VONOSONOLOPPUS split 7” ar 33 – H ĻETŅIJ PODONOK. Plate ir tapusi ļoti ilgā laikā un rezultātā tās saturs un noformējums neatbilst tam, kā to bija iecerējušas grupas. Tajā laikā Rīgā aktīva tusiņu/pasākumu vieta ir “Rock Cafe Mad Mix”, kurā tiek rīkots šīs plate prezentācijas pasākums. Tā kā 33 – H L. P. uz to laiku jau ir pajukuši, un grupas vokālists un ģitārists Kone spēlē grupā 4 ZASUŠENNIH GAMBURGERA, ka spēlē kaut ko līdzīgu social – reggae, arī VONOSONOLOPPUS nolemj uzstāties akustiskā variantā. 2 nedēļu laikā visas dziesmas tiek pārtaisītas un uzstāšanās ir tik laba, ka nav vairs divu domu par to, ko spēlēt tālāk.

1996. – 1998. krava

Paši grupas dalībnieki ir tik sajūsmināti par savu jauno muzicēšanas stilu, ka mēģinājumi tie k atsākti ar jaunu sparu. Seko vēl pāris labas uzstāšanās “Mad Mix’ā”, kas ar savu nelielo telpu un kvalitatīvo skaņu ir tādai mūzikai īsti atbilstoša. Daļa no šiem koncertiem ir arī ierakstīti un izdoti. Jāpiebilst, ka VONOSONOLOPPUS visā savā pastāvēšanas laikā tā arī nav izdevies ierakstīt kaut vienu dziesmu studijas kvalitātē, kas šāda veida mūzikai ir ļoti nepieciešama. Bet varbūt tā arī labāk, jo neviena dziesma koncertos nav nospēlēta vienādi – izmaiņas katru reizi tika taisītas īpaši. VONOSONOLOPPUS izmantoja arī iespēju katrā koncertā uzstāties ar citu nosaukumu, piemēram: “VARDE”, “IZBALINĀTI SASPROGOTO VJETNAMIEŠU CEĻOJOŠĀS TRUPAS PAVADOŠĀ GRUPA”, “NAK’ HĒR”, “VONOS ON LOPAS”, u.c.

VONOSONOLOPPUS ir diezgan veiksmīgi ar savu instrumentālo programmu (un dziesmu pieteikumiem) uzstājušies kāzu gadadienas un dzimšanas dienas svinībās.

Grupas pēdējie koncerti ir bijuši ODEKOLONA kasešu prezentācijās 97. un 98. gadā. Tajā laikā dažiem grupas dalībniekiem rodas citas intereses un nav vairs iespējams pat savākties kopā lai mēģinātu.

Fotogrāfijas:

Izdotie ieraksti:

- PUSKACH demokasete 15 min Ö prod 1994
- EMERIDOS SU BURBIA demokasete 15 min Ö prod 1995
- VONOSONOLOPPUS / 33 – H ĻETŅIJ PODONOK split 7”
DARBOUKA REC., Francija 1995
- VONOSONOLOPPUS / 4 ZASUŠENNIH GAMBURGERA
split kasete 60 min Ö prod 1996
- VONOSONOLOPPUS live in MAd Mix, CD, NEKAC distribuciya, 2002

+ ļoti daudz pasaules DIY mūzikas kompilācijās ir iekļautas VONOSONOLOPPUS dziesmas.


nekacerria 2006