Ints Ķergalvis (Speiss)
(dziesminieks / Kuldīga/Rīga)

Dzimis 1982. gada 15. oktobrī Kuldīgas rajona Padurē zemnieku ģimenē. Tēvs mežstrādnieks, māte matemātikas skolotāja. Tur mācījies vietējā bērnudārzā, kur arī uzsācis savas skatuves mākslas gaitas – dejojis tautas dejas un spēlējis teātri. Šajā laikā uzsācis arī ģitāras spēli – strinkšķinājis Padomju savienībā ražotu bērnu instrumentu, ar kuru pavadījis populāru dziesmu fragmentu dziedāšanu. Pirmās četras klases mācījies Padures pamatskolā. Tur dejojis modernās dejas, dziedājis skolas korī un vokālajā ansamblī, spēlējis teātri un darījis citas lietas. 5. klasē uzsāk mācības V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā, tur pamatskolas gados dzied zēnu vokālajā zēnu ansamblī. Paralēli skolai dejo modes dejas grupā „Savējie”, kas izcīna vairākas pirmās vietas Latvijas aerobikas festivālos, vēlāk iesaistās tautas dejas studijā „Venta” un Kuldīgas kultūras nama jauniešu teātra studijā. Saraksta pirmos dzejoļus un piedalās dažos jauno dzejnieku pasākumos Kuldīgā.

Ģitārspēlei pievēršas 14 gadu vecumā un apmeklē vairākas nodarbības pie pedagoga Jāņa Snipkes. Sākotnēji šo nodarbi atmet, bet tad instrumentam pievēršas atkārtoti, sarakstot pirmo dziesmu „Divas asaras”.
1999. gadā nodibina pirmo muzikālo projektu „Duemus” kopā ar Oskaru Krūkli. Duets izpilda gan I.Ķergalvja orģināldziesmas, gan citas un uzstājas dažādos pasākumos Kuldīgas rajonā un citur Latvijā. Abi kopā sāk muzicēt uz ielām gan Latvijā, gan Igaunijā. Šajā laikā I.Ķergalvis sāk publicēt pirmos rakstus Kuldīgas rajona laikrakstā „Kurzemnieks”, kā arī ir aktīvs jaunatnes politiskās dzīves darbonis. Viņš ir V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas skolēnu līdzpārvaldes prezidents un Kuldīgas rajona jaunatnes demokrātijas kluba vadītājs.
2000. gadā kopā ar O.Krūkli, bundzinieku Rimi (Rimantu Safonovu) un basģitāristi Agnesi Martišonoku nodibina grupu „Oranžās brīvdienas”. Tā sākotnēji spēlē tikai dažus mēnešus.

I.Ķergalvis saraksta vairākas dziesmas Kuldīgas kultūras nama jauniešu teātra studijas izrādei „Kāzas”, kuras izpilda kopā ar O.Krūklis, Karīnu Kaminsku un teātra aktieriem. Izveidojas jauns ģitāristu duets ar nosaukumu „Inc & Krisc” kopā ar Kristu Blumbergu. Šajā laikā rodas vēl viens duets „Visuma iemītnieki”, kur spēlē Alnis jeb Andris Alkšņuzars.

Kurzemes kultūras mantojuma centrā „Kūrava” I.Ķergalvis uzsāk vairāku koncertu sēriju, ar mērķi dot iespēju uzstāties Kuldīgas muzicējošajiem jauniešiem. Paralēli uzstājas kā dziesminieks, piedalās vairākās jauniešu nometnēs, strādā ar riska grupas jauniešiem kā treneris utt. Kopā ar domubiedriem K.Blumbergu un Andri Vanagu izveido apvienību „Neatkarīgie trīs”, kas darbojas Kuldīgas televīzijā. Ar R.Safonovu pie ģitāras, bundzinieku Zvejnieku (Gundaru Safonovu), vokālistiem Padžero (Indaru Vētrāju) un vienu Jāni, pašam spēlējot basģitāru, dibina grupu „Neatkarīgais kļiks.” Grupa sniedz pāris koncertus Kuldīgā un tās apkārtnē.

2001. gadā „Inc & Krisc” plāno doties muzicēt uz ielām Portugālē, tomēr izmēģinājuma braucienā uz Igauniju rodas nesaskaņas un duets beidz eksistēt.
2001. gada rudenī I.Ķergalvis uzsāk studijas Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, Filosofijas bakalaura programmā. Tad arī atjaunojas grupa „O.b.”. Tās sastāvā tagad muzicē basģitārists Kundziņš (Māris Vaivods), taustiņistrumentu un eifonija virtuozs Rolands Stuceris, perkusionisti Džonis (Jānis Matvejs) un Melderis (Edgars Melderis), tamburīnists Kaspars Čakste, vijolniece Māra Rutka, kā arī dziedātāja Jana Čakste. Sastāvs joprojām turpina mainīties, jo daudzus dalībniekus idejiskās vai citas nesaderības dēļ grupas valde izmet.

2002. gadā kopā ar Kārli Garjāni nodibina grupu „Smilšu vētra”, kas pavasarī dodas koncerttūrē uz Lietuvu. Vasarā ceļo pa Eiropu kopā ar Kundziņu. Spēlē uz ielām Vācijā, Nīderlandē un Francijā. Mēnesi abi nodzīvo Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā, kur nospēlē vairākus koncertus kādā skvotā. Atgriežoties uzsāk strādāt Kuldīgas televīzijā un pārceļas uz dzīvi Kuldīgā.
2003. gadā uzsāk studijas tās pašas fakultātes Vēstures programmā, taču arī tās nespēj pabeigt un met mieru. 2004. gadā uzsāk strādāt tagadējā darba vietā laikrakstā „Kurzemnieks”.

2005. gadā ar Muitnieku (Māris Muitenieks) un Spāni (Edgars Briška) izveido grupu „Bararunga”, kas izpilda revolucionāras dziesmas ar Raiņa tekstiem. Grupu uzaicina koncerttūrē pa Eiropu, taču to īstenot neizdodas, tāpat grupa nepaspēj izveidot programmu, lai kāptu uz kādas koncerta skatuves. Kopā ar Spāni un R.Stuceri izveido vēl vienu instrumentālu projektu.
2006. gadā grupa „O.b.” koncertē Ukrainā un Rumānijā. I.Ķergalvis kopā sarakstījis 500 dziesmu, piedalījies arī dažu desmitu citu radīšanā, no kurām lielāko daļu izpildījis vai nu pats vai kādā no projektiem.

Fotogrāfijas:

Dziesmu vārdi (ar akordiem!):

Oranžās brīvdienas
(turbofolk / Kuldīga/Rīga)

http://muzika.draugiem.lv/oranzas
www.oranzas.lv

 

nekacerria 2006